Natječaj za odabir učenika i nastavnika za mobilnost u programu Erasmus + pod nazivom "Umjetnici za umjetničko obrazovanje.

Autor: Suzana Škojo, 9. 2. 2021.

Ovim projektom je omogućena 2-tjedna inozemna mobilnost 50 učenika i 10 nastavnika iz 5 hrvatskih škola primijenjenih umjetnosti u svrhu provođenja stručne prakse pod mentorstvom profesionalnih likovnih umjetnika u Litvi, Sloveniji, Njemačkoj i Austriji.

Šestu  godinu za redom HDLU je nositelj konzorcija koji okuplja 5 škola diljem Hrvatske: Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Zagreb, Škola likovnih umjetnosti u Splitu, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek te Škola primijenjenih umjetnosti i dizajna Pula; te 2 inozemne partnerske organizacije NEXT – verein fuer zeitgenoessische kunst iz Austrije te Kulturno izobraževalno društvo KIBLA, VSI ARTKOMAS iz Litve te Kunstakademie Bad Reichenhall iz Njemačke.

EU projekt Umjetnici za umjetničko obrazovanje 6. je projekt koji se nastavlja na Umjetnici za umjetničko obrazovanje 1, 2, 3. 4 i 5. te ima za cilj nadopuniti obrazovni kurikulum za zvanja slikarski, kiparski i grafički dizajner relevantnim znanjima i vještinama kako bi učenici po završetku škole bili konkurentniji na tržištu rada odnosno pri nastavku školovanja na tercijarnoj razinI.

Linkovi za prijavnice:

Nastavnici:

Učenici:

Bira se 10 učenika + 4-5 na rezervnoj listi te 1 (ne 2 kao do sada) nastavnika za mobilnost i 1 nastavnika u pratnji.

Kao i prijašnjih godina poziv se odnosi na učenike slikarstva, kiparstva i  grafike, primarno 4 razred, ali može i 3 razred.

« Ožujak 2024 »