Interaktivne radionice: Povezanost Nere Miočić

Autor: vanja škrobica, 12. 4. 2017.

srijeda, 12.04. otvorenje izložbe u 19 sati:  Galerija Škola;  Fausta Vrančića 15

RADIONICA POVEZANOST - voditeljica: Nera Miočić

trajanje radionice: 7. 03. - 12. 04.

otvorenje izložbe:  12. 04. 2017. U 19 sati

trajanje izložbe: 12.04. - 24.04. 2017.

Ponedjeljak, 24.04. u 17 sati pozivamo vas da se pridružite sađenju mediteranskih biljaka u blizini Galerije Škola.

SUDIONICI: učenici 2b / slikarski dizajner (Lara Botica, Josipa Dude, Petra Jelača, Matea Križanović, Đana Lončar, Zvonimir Lukas)  uz suradnju prof. Kristijana Falaka

POVEZANOST -Polazna točka radionice bila je povezanost koju smo razvijali već tijekom prvih okupljanja kroz vježbe pokreta, međusobnog upoznavanja i emocionalnog prepoznavanja. U procesu radionice povezivanje se događalo na razinama ljudskog i umjetničkog nastojanja. Bavili smo se raznim materijalima, videom, zvukom, šetali po kvartu i tražili impulse proizašle iz energije mjesta i naših stanja u određenom trenutku. Oblikovali smo vlastitu percepciju prostora, vremena i medija putem zajedničkih šetnji, razgovora i djelovanja. Kroz mjesec dana smo pri svakom susretu radili različitim medijima i drugačijom energijom koja nas je dovela do završnog rezultata. Ovaj je rad materijalizacija procesa u kojem su učenici sami formulirali ideje i ostvarili njihovu realizaciju.

Sama lokacija galerije kao i njezin karakter izloga, u izravnoj povezanosti s javnim prostorom, postao je porozna granica koja im je pomogla prikazati ono što osjećaju prema vanjskom prostoru. Svoj slikarski medij unose u galeriju na vlastiti način, ispunjavajući je sjenama. Daljnim razvijanjem odnosa prema prostoru, pretvorili su je u svojevrstan staklenik: uključili su i žive biljke koje će na kraju izložbe posaditi u kvartu i tako napraviti konkretnu promjenu. Time je ovaj rad proširio svoje granice djelovanja. Prikazati stvarnost koju vide nije dostatno, već je mijenjati svojim djelovanjem.

Nera Miočić

Novi prostor Galerije Škola, nalazi se u neposrednoj blizini Škole likovnih umjetnosti, na adresi Fausta Vrančića 15. Programom koji će se odvijati u ovom prostoru namjeravamo povezati populaciju škole, studentskos kampusa, lokalno stanovništvo kvarta kao i širu javnost s ciljem stvaranja poveznica i prostora dijaloga između obrazovnih polja, suvremenih umjetničkih praksi i kritičke teorije. Novi je prostor galerije sa svojom staklenom stjenkom u izravnoj komunikaciji s javnim prostorom.

Galerija Škola, inicijalno smještena na drugom katu Škole likovne umjetnosti u Splitu, počela je djelovati krajem 2014. godine. Posebnost ovog galerijskog prostora jest stvaranje poveznica i prostora dijaloga između suvremenih umjetničkih praksi i inovativnih pristupa u umjetničkom obrazovanju.

« Ožujak 2024 »