Virtualna nastava - obavijesti i upute

ONLINE NASTAVA od ponedjeljka 16.3.2020.

Autor: Suzana Škojo, 13. 3. 2020. 19:57

Odlukom Vlade RH od ponedjeljka 16.3.2020. nastava se održava on-line.

Nastava će se održavati u virtualnim učionicama.

Svi učenici moraju napraviti registraciju za Ofice 365 za škole danas, 13.3.2020.,  tijekom dana.

Za sve ostale korake bit ćete obaviješteni na web stranici škole i e-mailom na vašu osobnu Carnetovu adresu od strane razrednika.

Za vrijeme trajanja on-line nastave poštujte smjernice i upute od strane Vlade RH.

Redovito pratite upute na naslovnici školske web stranice na linku, lijevo:

Obavijesti za učenike

Autor: Suzana Škojo, 15. 3. 2020. 00:40

Obavijesti za učenike

1) raspored
- nastava će se održati prema postojećem rasporedu s tim da će se i prva i druga smjena održavati ujutro cijeli tjedan
2) besplatno korištenje mreže
-pogledajte obavijest na web-stranici škole vezano uz to
3) ulogiranje na Office 365
- da bi se nastava mogla organizirati i pokrenuti potrebno je da se što hitnije ulogirate na Office 365. Za rješavanje mogućih problema pogledajte već objavljene naputke ili
komunicirajte sa razrednicima
4) dostavljanje kontakt mobitela i e-mail adrese
- također je važno da vaši razrednici imaju vaše brojeve mobitela i e-mail adrese i zato ih dostavite što prije
5) komunikacija
- važno je da ste strpljivi i suradnički raspoloženi. Bit će sigurno problema u mrežama i nesporazuma u komunikaciji. Svi zajedno moramo prevladati poteškoće. Ovo je veliki projekt posebnog načina obrazovanja ali je pokrenut u ovolikom obimu prvenstveno u cilju očuvanja zdravlja i života svih nas.
Ako imate neki upit ili nejasnoću vezanu za određeni predmet, preko whatsappa ili bilo koje mreže čujte se sa predmetnim nastavnikom. Očekuje se primjeren oblik ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici.

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu svoj izostanak treba
opravdati razredniku.

Tele2 učenicima omogućava besplatan podatkovni promet za korištenje edukativnih sadržaja Vijest ima dokument u privitku

Autor: Suzana Škojo, 13. 3. 2020. 20:09

OBJAVA ZA MEDIJE

Tele2 učenicima omogućava besplatan podatkovni promet za korištenje edukativnih sadržaja dok traje nastava na daljinu

Tele2 od prvog dana podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja u obrazovnoj reformi Škola za život, a u izvanrednim okolnostima napravio je korak više za održavanje kontinuiteta u nastavi

Zagreb, 13. ožujka 2020. izvanrednim okolnostima zbog koronavirusa u Hrvatskoj,Tele2 svim učenicima koji koriste Tele2 mrežu, bez obzira radi li se o korisnicima na bonove, pretplatnicima ili korisnicima pokućnog interneta, omogućava besplatan podatkovni promet za korištenjeedukativnih sadržaja u sklopuCARNetove mreže za školu na daljinu. Do sada su te sadržaje besplatno koristili samo učenici u sklopu obrazovne reforme Škola za život, a sada besplatan pristup preko Tele2 mobilne mreže imaju svi učenici osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj s elektroničkim identitetom u CARNetovom sustavu AAI@EduHr. Podatkovni prometza korištenje nastavnih sadržaja je besplatan preko Tele2 mobilne mreže od 16. ožujka 2020. godine sve dok traje organizacija nastave na daljinu uslijed koronavirusa u Hrvatskoj.

« Travanj 2020 »