Humanitarni koncert “Djetinjstvo van bolnice” za KBC Split

Autor: vanja škrobica, 14. 12. 2017.

U vrijeme darivanja Medicinski fakultet u Splitu želi dati svoj doprinos uređenju KBC-a Split kako bi pacijentima omogućili ugodniji boravak u bolnici o ovo blagdansko doba.

Humanitarni koncert pod nazivom „Djetinjstvo van bolnice“ kojeg je organizirao Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu i Studentska sekcija za neuroznanost NeuroSplit održan je 12. prosinca 2017. u  amfiteatru Medicinskog fakulteta u Splitu.

Cilj je prikupiti novčana sredstva za generalno uređenje Klinike za dječje bolesti i Zavoda za neurokirurgiju KBC-a Split tako što bi se prikupljeni novac putem donacija podijelio ravnomjerno tako da polovina iznosa pripadne Klinici za dječje bolesti, a polovina Zavodu za neurokirurgiju.

Koncert je planiran na način da nastupe učenici splitskih gimnazija među kojima i učenici iz Škole likovnih umjetnosti, studenti Umjetničke akademije Split i Medicinskog fakulteta u Splitu.

Bilo je pjevačkih i plesnih nastupa činili veliki dio koncerta.

Učenici Škole likovnih umjetnosti Split su pripremili izložbu umjetničkih radova, a grupa Dalmatino je zaokružila ovaj prekrasan događaj.

Mentor našim učenicima bio je prof. Marko Amižić, a izloženi su radovi ovih učenika: Filipa Ančić Ivor Biuk Blanka Bižaca Jelena Cambj Kristijan Grljušić Marijeta Kranjčević Iva Krilić Megi Lipotić Lea Markotić Toma Miljak Anamaria Totić, Lina Boban Andrea Franović Kim Mikasović Veronika Stanković Nela Sučić, Mia Nemčić Ambra Radić

više fotografija u Foto galeriji lijevo