Izađi na izbore 2011

Autor: vanja škrobica, 29. 11. 2011.

Učenice i učenici 3. i 4. razred odjela grafički dizajner predvođeni prof. Svjetlanom Paligorić Miše i prof. Željkom Milošević Paro kreativno su promišljali izbore.

Zadatak je bio dvojak:

S jedne strane učenici 3.razreda poigrali su se temeljnim vrijednostima i manama našeg društva, te kroz niz slogana i u duhu pravog stranačkog marketinga osmislili plakate za svoju stranku te je tako nastojali približiti sugrađanima.

Naravno, iz svega proviruje zaigranost, lepršavost, ali i fina nota sarkazma koja govori o neočekivanoj zrelosti naših tinejđera, koji i kad naizgled ne gledaju  - VIDE.

Učenici 4.godine  imali su složen zadatak: analizirati postojeću marketinšku izbornu scenu, provesti anketu među vršnjacima. Istraživanje ih je dovelo do poraznog rezultata o nezainteresiranosti za izlazak na birališta. Stoga je njihov zadatak bio osmisliti i kreirati plakate za GONG - nevladinu  nestrančku organizaciju koja poziva na izbore.

Cilj im je bio pokazati važnost svakog glasa, posebno mladih, koji sad prvi put izlaze na izbore i koji svoju budućnost moraju sami krojiti.

Sudjelovali:

4.g. Grafički dizajn – mentor Svjetlana Paligorić Miše, prof.

Andrija Galić, Ante Radica, Antonija Šarić, Andrea Šarić, Daniel Milanovski,                     Vilma Benković, Antonija Ferić

3.g. Grafički dizajn – mentor Željka Milošević Paro, prof.

Silvija Garbin, Josip Gruić, Marin Jakić, Daria Margeta, Eva Meštrović, Ante Rogulj, Franko Sekul, Đana Šimunović, Marija Važić, Marin Tomašević (2. razred grafički dizajn)

Dvaput klikni da biste gledali plakate u većem format.