Skupna izložba DiSIMULACIJA MASKE u Galeriji Škola od srijede, 19. svibnja 2021. od 19:00 sati do petka, 28. svibnja 2021.

Autor: Suzana Škojo, 19. 5. 2021.

Pozivamo Vas da ovih dana s učenicima ili samostalno pogledate izložbu DiSIMULACIJA MASKE, kojoj je Galerija Škola domaćin, a realizirana je prema kustoskoj koncepciji Suzane Marjanić te je izložba premijerno predstavljena u Galeriji AK u Koprivnici.

Siniša Labrović, projekt Lica Europe

"Disimulacija maske" govori o simbolici maske kroz recentne angažirane konceptualne radove hrvatskih umjetnika Davida Belasa, Ive-Matije Bitange, Darka Brajkovića Đepeta Njape, Roberta Francisztyja, Igora Grubića, Siniše Labrovića, Marka Markovića te Andreja Zbašnika, ali i foto i video dokumentaciju performansa Tomislava Gotovca aka Antonia G. Lauera. Prema vašim željama, moguće je organizirati Zoom stručno vodstvo za učenike sa Suzanom Marjanić, selektoricom postava. Ujedno, Suzana bi mogla upriličiti i radionicu s učenicima, preko Zooma, na temu maske, njezine disimulacije, simbolike, pa mi se javite ukoliko vam to bude interesantno.

Suzana Marjanić, znanstvena savjetnica, radi u Institutu za etnologiju i folkloristiku u Zagrebu, gdje ostvaruje interese za teorije mita i rituala, kulturnu animalistiku te izvedbene studije. Autorica je niza članaka, triju knjiga i suurednica je pet zbornika radova. Za knjigu Kronotop hrvatskoga performansa: od Travelera do danas (Bijeli val, Institut za etnologiju i folkloristiku, Školska knjiga) dobitnica je Godišnje nagrade Hrvatske sekcije AICA i Državne nagrade za znanost. Vanjska je suradnica (predavačica) Odsjeka za etnologiju i antropologiju Sveučilišta u Zadru i Poslijediplomskoga studija književnosti, izvedbenih umjetnosti, filma i kulture na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.

Izložba će biti otvorena od srijede, 19. svibnja 2021. od 19:00 sati do petka, 28. svibnja 2021.

Voditeljica Galerije Škola
Hana Letica