UPISI U PRVE RAZREDE 2013./2014.

Autor: vanja škrobica, 3. 5. 2013.

Prijamni ispit

održat će se

18. lipnja

u 8.00 sati.

Trošak prijamnog ispita iznosi 50,00 kn.

Uplata se vrši  putem žiro računa škole

2484008-1102095204 (Raiffeisen banka u Splitu)

Prijamni ispit održat će se 18. lipnja u 8.00 sati

i traje 4 školska sata.

Uvjeti upisa; što se vrednuje i boduje za upis?

Zajednički elementi:

- prosjek zaključenih ocjena (na dvije decimale) svih nastavnih predmeta u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja

- zaključne ocjene u posljednja dva razreda  osnovnog obrazovanja iz nastavnih predmeta: Hrvatski jezik, Matematika i prvi strani jezik

- predmeti posebno važni za upis: Kemija, Likovna kultura i Tehnička kultura.

Posebni elementi: Darovitost kandidata za likovno izražavanje koja se provjerava na prijamnom ispitu.

Prijamni ispit

Na prijamnom ispitu crta se gipsana glava Mojsija postavljena na bojano drveno postolje. Glavu se crta olovkom a postolje se slika tempera bojama.

Učenički radovi se boduju/ocjenjuju prema kriterijima:

- kod crtanja:  proporcije i privid volumena  na plohi,

- kod slikanja: perspektiva, boja i čistoća izvedbe.

Pribor za prijamni ispit osigurava škola.

Trošak prijamnog ispita iznosi 50,00 kn.

Uplata se vrši  putem žiro računa škole

2484008-1102095204 (Raiffeisen banka u Splitu).

Kandidati pristupaju prijamnom ispitu s kopijom potvrde o uplati troškova prijamnog ispita.

Škola upisuje dva razreda, odnosno 56 učenika.

Upisuju se kandidati koji na temelju zajedničkih elemenata vrednovanja ostvare najmanje 44 boda (bodovi iz osnovne škole) kojima se dodaju bodovi ostvareni na prijamnom ispitu.

Na  prijamnom ispitu donji prag bodova iznosi 70 bodova, a najviši je 120 bodova.

Kandidati koji dobiju manje od 70 bodova ne mogu se upisati u ovu školu.

Iznimka za upis je dokazana osobita likovna darovitost iskazana na prijamnom ispitu i postizanjem maksimalnog broja bodova (120) čak  i u slučaju da učenik ima manje od potrebna 44 boda iz osnovne škole.

Učenik svoju poziciju na rang listi prati na

www.upisi.hr

Učenici se u prvi razred upisuju u općeniti program "likovna umjetnost i dizajn", a nakon završetka prvog razreda učenici se opredjeljuju za jedno od šest sljedećih zanimanja:

Fotografski dizajner

Dizajner odjeće

Grafički dizajner

Kiparski dizajner

Slikarski dizajner

Dizajner industrijskih proizvoda

Posebne okolnosti vezane za upis u prve razrede

U skladu s čl. 24  Zakona o umjetničkom obrazovanju (NN 130/11) sredstva za financiranje umjetničkog obrazovanja između ostalog osiguravaju se i participacijom roditelja/skrbnika učenika. Školski odbor, uz suglasnost osnivača, donosi odluku o iznosu participacije roditelja/skrbnika za svaku godinu obrazovanja te je objavljuje u natječaju za upis. Participacija roditelje/skrbnika učenika za školsku godinu 2013./2014. iznosi 450,00 kn. Škola sklapa ugovor o participaciji s roditeljima, odnosno skrbnicima učenika. Ugovorom se utvrđuje iznos participacije, prava učenika i obveze škole.

Učenici mogu biti oslobođeni plaćanja participacije. Odluku o tome donosi školski odbor temeljem zamolbe i priložene dokumentacije.

Priloženi dokumenti:
Upisi_za_sk._godinu_2013.2014..doc (85.00 KB)