U Rijeci predstavljen studij 'Gluma, mediji, kultura'

Autor: vanja škrobica, 6. 6. 2011.

vrijeme: 26.5.2011.

prijava: 15.08.2011
mjesto: Rijeka

Sveučilišni studijski program 'Gluma, mediji, kultura', za koji je Sveučilište u Rijeci prošlog tjedna raspisalo natječaj za upis, predstavljen je na konferenciji za novinstvo u Rijeci.

Sveučilišni poslijediplomski specijalistički studij dvogodišnji je program namijenjen stručnom usavršavanju u glumi, medijima i kulturi, a održavat će se u Rijeci.

U četiri semestra isprepleću se teorija i praksa, a polaznici će slušati kolegije kao što su glas, gluma, kako čitati dramski tekst, glumac kao glazbenik, filozofija umjetnosti te glumac i koreografija. Nakon prve - zajedničke godine, na početku druge godine studenti se opredjeljuju za glumu ili za medije i kulturu.

Pokretač studija, glumac Rade Šerbedžija rekao je da će na studiju raditi dva tipa predavača - oni koji će voditi kolegije i predavati te gostujući predavači - glumci i redatelji koji će držati radionice.

Među predavačima će biti Rade Šerbedžija, koreograf Staša Zurovac i glumac Aleksandar Cvjetković, a gostovanje su dosad najavili glumci Amanda Plummer, Vanessa Redgrave, Liam Neeson i redatelj Peter Medak.

Na studij će se upisati do 15 studenata, a prijave se primaju do 15. kolovoza (tekst natječaja). Prijamni ispit sastojat će se od pisanja eseja i audicije. Upisati se mogu studenti sa završenim četverogodišnjim sveučilišnim dodiplomskim studijem ili preddiplomskim i diplomskim studijem u skladu s bolonjskom shemom studiranja, sa znanjem engleskog jezika. (Hina)