Galerija Škola: Izložba Mirjane Batinić

Autor: vanja škrobica, 22. 5. 2015.

Mirjana Batinić - novomedijska umjetnica kroz svoje interaktivne instalacije, koje uglavnom sadržavaju zvuk i video kao medij, direktno propituje prostorno-vremenske fenomene i nevidljive slojeve predmetnog i pojavnog, iskrivljenosti percepcije, dekonstrukciju, strah, estetiku, buku, odnos između kaosa i harmonije.
...
Batinić, i sama nekadašnja učenica splitske Škole likovnih umjetnosti, dijeli svoj profesionalni i životni put između Malte, gdje trenutno živi, Slovenije gdje dovršava doktorski rad na Odjelu za filozofiju i teoriju vizualne kulture pri FHŠ u Kopru i rodnoga Splita. U ovom radu, koji u splitskom predstavljanju nalazi svoju treću prostorno specifičnu varijantu (nakon ljubljanskog Škuca i Green Rooma u Zaboku), dijalogizirati će s dugogodišnjom i turbulentnom poviješću prostora u kojem se nalazi Galerija Škola, ali i prenijeti svoja korisnička iskustva, kao i upisati u njega neke svježije trenutke korištenja.

U sklopu izložbe, održat će se u prostorima Galerije Škola u četvrtak, 28.5. 2015. u 18 sati i predavanje Mirjane Batinić na temu zvuka kao stvaralačkog medija.

O autorici:
Mirjana Batinić (Split, 1977.) diplomirala je likovnu umjetnost na UMAS u Splitu, te magistrirala video umjetnost i nove medije na ALUO u Ljubljani. Trenutno radi na doktorskoj dizertaciji u okviru studija na Odjelu za filozofiju i teoriju vizualne kulture na FHŠ u Kopru.
Izlagala je na brojnim samostalnim i grupnim izložbama te na brojnim festivalima novih medija.... Dvaput je predstavljala Hrvatsku na Bijenalu mladih umjetnika Europe i Mediterana; 2008. u Bariju i 2005. u Napulju, Italija.
Sudjelovala je na nekoliko znanstvenih konferencija (Sveučilište Sorbonne u Parizu, Francuska 2014; Sveučilište u Wroclawu, Poljska 2014; Međunarodni simpozij u Jeruzalemu, Izrael, 2013, itd.), te je objavila dvije znanstvene publikacije (izdavač: Likovne besede / Art Words, Ljubljana 2014. i ZRC SAZU, Ljubljana 2013.) Za više informacija o autorici: http://cargocollective.com/mirjanabatinic
Voditeljica Galerije Škola: Neli Ružić
Kustosica izložbe: Ivana Meštrov
Vizualni identitet: Nikola Križanac