Erasmus+ novosti

Erasmus+ projekt "Umjetnici za umjetničko obrazovanje" - završni radovi

Autor: Suzana Škojo, 19. 5. 2020. 12:06

Privodimo ovu školsku godinu kraju i opraštamo se lagano od naših dragih maturanata. Jedno od vrjednijih iskustava koje će ponijeti sa sobom iz ove školske godine sigurno je bio dvotjedni boravak u Mariboru u sklopu Erasmus+ projekta "Umjetnici za umjetničko obrazovanje" o kojem smo više puta izvještavali. Kao šećer na kraju donosimo vam slike naših maturanata s mobilnosti uz njihove završne radove. Veselimo se novoj generaciji maturanata i novim Erasmus projektima. Veliko hvala HDLU što smo godinama dio ove priče.

Fotografije završnih radova možete pogledati u foto albumu:

Izvještaj s mobilnosti u Sloveniji

Autor: Suzana Škojo, 3. 3. 2020. 13:09

Osim što marljivo rade sa svojim mentorima naši učenici ovih dana na mobilnosti u Sloveniji, u sklopu 5. ERASMUS+ projekta "Umjetnici za umjetničko obrazovanje" posjetili su i nekoliko zanimljivih izložbi moderne i suvremene umjetnosti slovenskih autora u Ptuju, Mariboru i Ljubljani. Fotografije nam donose mali pregled navedenih aktivnosti…

(Foto: Zrinka Barbarić, prof.)

Autor: Suzana Škojo, 24. 2. 2020. 18:36

Učenici ŠLU na mobilnosti u sklopu 5. ERASMUS+ projekta "Umjetnici za umjetničko obrazovanje" u Mariboru sljedećih dva tjedna!

"Hrvatsko društvo likovnih umjetnika od 1. 6. 2019. do 31. 5. 2020. provodi peti projekt u okviru EU programa Erasmus + naziva Umjetnici za umjetničko obrazovanje 5.

Ovim projektom je omogućena 2-tjedna inozemna mobilnost 50 učenika i 10 nastavnika iz 5 hrvatskih škola primijenjenih umjetnosti u svrhu provođenja stručne prakse pod mentorstvom profesionalnih likovnih umjetnika u Litvi, Sloveniji, Njemačkoj i Austriji.

Petu godinu za redom HDLU je nositelj konzorcija koji okuplja 5 škola diljem Hrvatske: Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Zagreb, Škola likovnih umjetnosti u Splitu, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek te Škola primijenjenih umjetnosti i dizajna Pula; te 2 inozemne partnerske organizacije NEXT – verein fuer zeitgenoessische kunst iz Austrije te Kulturno izobraževalno društvo KIBLA, VSI ARTKOMAS iz Litve te Kunstakademie Bad Reichenhall iz Njemačke.

EU projekt Umjetnici za umjetničko obrazovanje 5 je projekt koji se nastavlja na Umjetnici za umjetničko obrazovanje 1, 2, 3 i 4 te ima za cilj nadopuniti obrazovni kurikulum za zvanja slikarski, kiparski i grafički dizajner relevantnim znanjima i vještinama kako bi učenici po završetku škole bili konkurentniji na tržištu rada odnosno pri nastavku školovanja na tercijarnoj razini. U odnosu na prethodne godine u mobilnost smo uključili i učenike i nastavnike s grafičkih odjela svih škola. Ove godine je broj učenika koji će sudjelovati na mobilnosti (50), a priliku za stručno usavršavanje u Njemačkoj dobit će i 10 nastavnika stručnih predmeta. (...)"

(Izvor: https://www.hdlu.hr/2020/01/zapocela-provedba-5-erasmus-projekta-umjetnici-za-umjetnicko-obrazovanje/)

Na fotografijama naši učenici sa učenicima iz Škole primjenjene umjetnosti i dizajna iz Osijeka u Mariboru u pratnji prof. Zrinke Barbarić.!

Erasmus+ projekt “Umjetnici za umjetničko obrazovanje” Vijest ima dokument u privitku