« Studeni 2018 »

Ispis statistike od 8. 4. 2011.

ERAZMUS + UMJETNICI ZA UMJETNIČKO OBRAZOVANJE
Autor: vanja škrobica, 14. 9. 2018.

Opis projekta i ciljevi:

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika (HDLU) je krovna strukovna udruga za likovne i multimedijalne umjetnike osnovana 1868. godine i okuplja preko 1.800 članova iz cijele Hrvatske. HDLU već treću godinu zaredom provodi projekt UMJETNICI ZA UMJETNIČKO OBRAZOVANJE koji se u cijelosti financira u okviru EU projekta Erasmus+.

U projektu, HDLU surađuje sa 5 škola iz Hrvatske:

• Škola primijenjene umjetnosti i dizajna, Zagreb
  • Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek
  • Škola primijenjene umjetnosti i dizajna, Pula
  • Škola likovnih umjetnosti, Split
  • Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci

Kroz projekt omogućit će se učenicima tih škola usmjerenja slikarski ili kiparski dizajner stručno usavršavanje u Austriji (Graz) u trajanju 14 dana u obliku radnog iskustva sa stranim umjetnikom u njegovom ateljeu (oko 2 učenika istovremeno kod 1 mentora) i kulturološkog programa u Grazu. Mobilnost se planira odviti u terminu 10. do 23. veljače 2019..

Svrha projekta je dodatno usavršiti stečena znanja učenika te ih pripremiti za tržište rada. Cilj je učenike učiniti konkurentnijima pri upisu na fakultet i/ili pri budućem zaposlenju u struci. Također, kroz projekt učenicima se želi ponuditi mogućnost iskustva rada u inozemstvu, usavršavanje stručnog stranog jezika te upoznavanje novih kultura. Iskustvo predstavlja i doprinos osamostaljenju i razvoju snalažljivosti učenika u novim situacijama.

VIŠE O PROJEKTU, POZIV ZA SUDJELOVANJE UČENICIMA I NASTAVNICIMA, PRIJAVNICE ZA PROFESORE I UČENIKE MOŽETE PREUZETI POD OPŠIRNIJE.

VIŠE INFORMACIJA O PROJEKTU MOŽETE DOBITI OD PROF. ZRINKE BARBARIĆ